Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

AHİSİAD’a Yılın Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü

Türk Dünyası Hizmet Ödülleri kapsamında ‘Yılın Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü’ Pendik’te uluslararası ölçekte faaliyet gösteren Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği’ne verildi. Ödül Dernek Başkanı İbrahim Çam’a takdim edildi.

İstanbul Ülkü Ocakları’nın Pendik Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlediği 7. Türk Dünyası Hizmet Ödülleri Töreninde; AHİSİAD göğsümüzü kabarttı.

Yılın Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü’ne genel merkezi ilçemizde bulunan Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği ”AHİSİAD” layık görüldü.

AHİSİAD Müslüman Türk İş İnsanlarının asil bir Rıza-i İlahi Hareketi olan Ahilik Sistemi için gerçekleştirdiği çalışmaların yanı sıra; Türkiye başta olmak üzere Suriye, Azerbaycan, Özbekistan, Kazakistan ve Türk Dünyası’nın içerisinde bulunduğu birçok coğrafyada faaliyet gösteriyor.

Dernek Başkanı İbrahim Çam konuya ilişkin olarak gazetemize yaptığı değerlendirmede; ” Çeşitli kurumlar, üniversite ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparak gerçekleştirmiş olduğumuz  ekonomik, sosyal, kültürel ve eğitim alanlarındaki gayretlerimizi marifet sayan, derneğimizi ve bizleri onurlandıran Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey başta olmak üzere, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım Beye, İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Kazım Erdi Aktunç Beye ve ödül oylamasında kuruluşumuza oy veren her bir katılımcıya teşekkür ederiz.

Yine bu vesile ile söz konusu kıymetli ödülün alınmasında rolü  olan, çalışmalarda emeği geçen AHİSİAD Bilim Kurulumuza, Tüm İdari ve İcra heyeti Üyelerimize, AHİSİAD’ın birbirinden kıymetli üyelerine, personel ve çalışanlarımıza teşekkür ve şükranlarımı sunarım” sözlerine yer verdi.

“İlgili programda Yılın Sivil Toplum Kuruluşu Ödülü”nü alan Derneğimiz AHİSİAD beraberinde Ödül alan diğer Kurum ve Katılımcılar ise şöyle;

“Yılın Akademisyeni Ödülü”nün sahibi, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlyas Topsakal oldu.

“Yılın Basın-Medya Ödülü”nün sahibi, Star TV Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik oldu.

“Yılın Türk Dünyası’na Hizmet Ödülü”nü, BAYKAR adına Haluk Bayraktar aldı.

“Yılın Yazarı Ödülü”nün sahibi, “Çekiç ile Örs Arasında Mehmet Akif Ersoy” eseriyle Prof. Dr. Ahmed Güner Sayar oldu.

“Yılın Türk Kültürüne Hizmet Ödülü” Türk Lehçeleri Haritası oldu. Ödülü Süleyman Aydın aldı.

“Yılın Sanatçısı Ödülü”nün sahibi, Erol Sayan oldu.

“Yılın Tv Programcısı Ödülü”nün sahibi,BengüTürk TV Genel Yayın Yönetmeni Metin Özkan oldu.

“Yılın Müzik Ödülü”nün sahibiBörteçine isimli eseriyle Mustafa Yıldızdoğan oldu.

“Yılın Projesi Ödülü”nün sahibi Turan Kupası oldu. Ödülü proje sahipleri Gürkan Teoman ve Prof. Dr. Erdal Bay aldı.

“Yılın Türk Dünyası Etkinliği Ödülü”nün sahibi, Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi oldu. Ödülü Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan aldı.

“Yılın Fikir ve Araştırma Kuruluşu Ödülü”nün sahibi, TASAV oldu. Ödülü TASAV Başkanı Sn. İsmail Faruk Aksu aldı.

“Yılın Onur Ödülü”nü Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet Bahçeli adına, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın İsmail Faruk Aksu aldı.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x