Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

AHİSİAD Sözünü Tuttu 15 Ana Sınıfı Hazır

Toplam 600 bin TL bütçe ile tefriş edilmeye başlanan ana sınıflarında her dönem 375 minik eğitim öğretim görecek.

Geçtiğimiz mart ayında AHİSİAD genel kurulunda İlçe Kaymakamı Dr. Hülya Kaya’nın önerisi, Belediye Başkanı Ahmet Cin’in de teşviki ile AHİSİAD yönetiminden Pendik’te 15 ana sınıfının sıfırdan tefrişi için söz alınmıştı.

AHİSİAD Başkanı İbrahim Çam, verilen bu söz üzerine kısa sürede ekibini koordine ederek ana sınıflarının tefrişi için kaynak oluşturarak, gereken hazırlıkları tamamlattı.

Bu çerçevede 24 Mayıs Salı günü Yayalar İlkokulu’nda tefriş edilen iki ana sınıfının açılışı gerçekleştirildi.

Diğer 13 ana sınıfının da periyodik olarak açılışlarının yapılacağı belirtildi.

Açılış törenine İlçe Kaymakamı Dr. Hülya Kaya, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Atakan Yüce, AHİSİAD Genel Başkanı İbrahim Çam ve yönetim kurulu üyeleri, Okul Müdürü Ayfer Acar ve idari kadrosu, TKB Pendik Şubesi Eğitim Kolu Koordinatörü Canan Ünal, okul öğretmenleri ve öğrenci velileri katıldılar.

Kaymakam Dr. Hülya Kaya yaptığı konuşmada AHİSİAD’a ve ana sınıflarının tefrişine katkı sunan bağışçılara teşekkür etti. AHİSİAD ile kadın girişimcilerin teşvik edilmesi ve yönlendirilmesi noktasında da iş birliği içinde olduklarını ifade etti.

AHİSİAD Başkanı İbrahim Çam da konuşmasında verdikleri sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek; kendilerine bu hizmet fırsatını veren Dr. Hülya Kaya’ya, Belediye Başkanı Ahmet Cin’e ve verdikleri sözün gerçekleşmesinde katkı sunan 15 bağışçı arkadaşına teşekkür etti.

Çam konuşmasında; tefriş ettikleri ana sınıflarını takip edeceklerini ve her eğitim – öğretim dönemi başladığında bu sınıfların eksiklerini tamamlayacaklarını belirtti.

Okul öğrencilerinden oluşan miniklerin folklor gösterisinden sonra Ahmet Kadıoğlu, Bahattin Dumlu, Cemile & Osman Civelek, Gönül Kaş, Güldane Yanık, Hatife & Hasan Tartar, Hilal Öztürk, Hüseyin Durmuşoğlu, Kafiye Yıldız, Kemal Çam, Muzaffer Karatay, Nejla & Mehmet Meto, Nurhayat & Süleyman Akkuş, Rauf Kırali, Zafie & Mehmet Öztürk’ten oluşan bağışçılara teker teker teşekkür belgeleri takdim edildi.

AHİSİAD Başkan Yardımcısı Ayla Uzun da, ana sınıflarını tefrişi sürecinde gösterdiği fedakarca çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi alanlardan biri oldu.

Teşekkür belgelerinin takdimini takiben ana sınıfları gezilerek öğrencilerle bir araya gelindi.

Bu bölümde, AHİSİAD Başkanı Çam çocuklara masal kitabından bir masal okudu.

Ana sınıflarında AHİSİAD anlayışına uygun olarak; Türk masalları köşesi, meslek grupları köşesi ve meslek kuklaları köşeleri oluşturulmuş durumda.

Program misafirlere verilen kokteyl ile sona erdi.

 

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x