Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

AÇEM’LERİN 7.’Sİ DUMLUPINAR’A AÇILIYOR

4 – 6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim veren  Pendik Belediyesi Aile Çocuk Eğitim Merkezleri’nin sayısı artıyor. AÇEM’lerin 7’incisi, Dumlupınar Mahallesi Hamid Aytaç Kültür Merkezi içinde Ekim ayından itibaren hizmet vermeye başlayacak. 

Geçtiğimiz yıl bilim sınıfları ve robotik atölyelerin de eklenmesiyle okul öncesi eğitimde örnek bir uygulama başlatan Aile Çocuk Eğitim Merkezleri,  yeni öğrencilerini bekliyor.  2018-2019 Eğitim Öğretim dönemi için kayıtların devam ettiği AÇEM’lerde  minikler  ücretsiz eğitim alırken, anneleri  de aynı çatı altında düzenlenen çeşitli kurslara katılma şansı bulacak. 48 ayını doldurmuş çocukların kabul edileceği merkezlerde öncelik, daha önce hiç eğitim almamış olanlara verilecek.  Eğitim görecek çocukların velilerine de aynı AÇEM’de Halk Eğitim Müdürlüğü, İSMEK veya Pendik Belediyesi tarafından kurslar verilecek.  Çocukları eğitim alırken, veliler de eş zamanlı olarak el sanatları, dikiş nakış, çocuk gelişimi, iğne oyası kurslarıyla kendilerini geliştirme şansı bulacak.

Yeni AÇEM Dumlupınar’a açılacak

Büyük talep gören Aile Çocuk Eğitim Merkezleri’nin sayısını artırmak üzere çalışmalara devam eden Pendik Belediyesi,  7. merkezi de Dumlupınar Mahallesi’ne kazandırıyor.  Hamid Aytaç Kültür Merkezi  içinde Ekim’de hizmete girmesi planlanan yeni AÇEM’le birlikte toplam öğrenci kapasitesi de 1200’e  yükselecek.

Kayıtlar devam ediyor

Kayıt için Ahmet Yesevi, Fevzi Çakmak, Kavakpınar, Kurtköy , Velibaba, Esenler ve Dumlupınar Aile Çocuk Eğitim Merkezi’ne başvurmak gerekiyor.  Kontenjan dahilinde devam eden ön kayıtların sona ermesinin ardından başvuru sırasına göre kesin kayıtlara geçilecek. Yeni Eğitim Öğretim dönemi ise 1 Ekim’de başlayacak.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x