Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ABİDİN EKREN PENDİK’E DEV AKVARYUM GETİRECEK

CHP Pendik Belediye Başkan Aday Adayı Abidin Ekren; “Benim hedefim sadece belediye başkanlığını kazanmak değil. Ben hayata geçirmeyi planladığım projelerle, Pendik’i İstanbul’un marka ilçelerinden biri haline getirmeyi ve böylelikle tüm Pendiklilerin kalbini de kazanmayı hedefliyorum” dedi.

Pendik’te bugüne kadar ilçenin potansiyeline yaraşır vizyon bir projenin hayata geçirilemediğinin altını çizen Ekren, “Sorarım size. Maltepe’den, Bostancı’dan, Kadıköy’den insanlar – özel bir işlerinin olmasının dışında – Pendik’e niçin gelsinler?

Gelmiyorlar çünkü Pendik’te; gezebilecekleri, görebilecekleri, hoşça vakit geçirebilecekleri hemen hiç bir şey yok!

Oysa İstanbul’un her semtinden insanlar, örneğin sosyal aktiviteler için Kadıköy’e, sosyal ve kültürel aktiviteler için Beşiktaş’a, Taksim’e gidebiliyorlar. Florya’daki dev akvaryum bir yıl içinde ziyaret gerçekleştirenlerin sayısı yüz binlerle ifade ediliyor.

Eğer adaylaşır ve seçilirsem, projelerimden sadece biri olan Türkiye’nin en büyük akvaryumunu Pendik’e kazandıracağım.

Yap – işlek – devret modeli ile hayata geçirmeyi planladığım akvaryum sayesinde, ilçemiz tüm İstanbul’dan ve hatta Türkiye’nin her ilinden ziyaretçi akınına uğrayacaktır.

Dolayısı ile ilçemizin popülaritesi ve marka değeri yükselirken, esnaflarımızın ticari kazançları da artacaktır.

Belediyecilik ile  ilgili rutin hizmetlerin dışında, bu ve benzeri bir çok sosyal projeyi kamuoyunun huzuruna çıkarmak için sabırsızlanıyorum.

Pendik halen sahip olduğu ‘Anadolu Kasabası’ imajından biran önce kurtarılıp, ‘Keyifle yaşanılabilir seçkin bir ilçe’ statüsüne kavuşturulmalıdır.

Bunun için de Pendiklilerin, yaşama dar bir pencereden bakan, sosyal – kültürel ve ekonomik anlamda ilçenin potansiyelini işletemeyen AKP yönetiminden ‘Artık Yeter’ diyerek kurtulması şarttır” dedi.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x