Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ABDULLAH ŞENASLAN’DAN AKADEMİK BİR KİTAP

‘Türkiye Siyasetinin Güncel Gençlik Politikaları’ adlı kitapta, politika sahnesindeki gençler ve onları yönlendiren siyasi erkler mercek altına alınıyor

 Diriliş Postası gazetesinin usta kalemlerinden Abdullah Şenaslan’ın Türkiye Siyasetinin Güncel Gençlik Politikaları adlı kitabı, Gece Akademi Yayınevi’nden çıktı.

Tüm kitapçılarda ve internet kitap sitelerinde satışa sunulan çalışma, kendi alanında ‘Türkiye’deki ilk akademik eser’ olma özelliğini de taşımakta.

Aynı zamanda Abdullah Şenaslan’ın ‘mastır tezi’ niteliğindeki bu çalışma, Marmara Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından incelenerek onay almış bulunuyor.

‘Türkiye Siyasetinin Güncel Gençlik Politikaları’ kitabında; siyasetçilerin gençliğe bakışı, ilişkileri ve gençlik politikaları konu edilerek, güncel tahliller yapılıyor.

Konu işlenirken de, ülkemizde iktidar partisi konumundaki AK Parti ve ana muhalefet konumundaki CHP gençliği özellikle baz alınarak irdeleniyor.

Yazarın üzerinde 8 yıl gibi uzun süre çalıştığı, bu süreçte binlerce genç ile gözlemlerini tamamladığı 250 sayfada oluşan eserde; siyasetin içerisinde var olan 13 genç ile yapılmış özel mülakatlara da yer verilerek, konu aslından da okurlara aktarılıyor.

Abdullah Şenaslan çalışmasıyla ilgili olarak; “Türkiye’nin geleceğini emanet edeceğimiz gençler; siyasete ve geleceğe nasıl bakıyorlar, politikanın içerisinde ne şekilde yer alıyorlar, söz sahibi olabilmek için hangi aşamalardan geçiyorlar? Diğer taraftan siyasi partilerimizin onlara bakış açısı nasıl, kim nasıl bir gençlik istiyor ve yetiştiriyor? Siyasi partilerimizin gençlik politikalarında ne tür gelişmeler ve değişim yaşandı?

Ben kitabımda bu ve benzer başlıklarda, gözlemlerle de desteklenmiş tahliller yaptım. Cumhuriyetimizin kurulduğu 1923 yılından bu yana, konu ile ilgili yapılmış ve ne yazık ki az sayıda var olan çalışmaları inceledim. Önemli bir boşluğu doldurduğumu ve hem bu günler hem de gelecek için kaynak bir eser oluşturduğumu söyleyebilirim” şeklinde konuşuyor.

Son derece çarpıcı tespit ve verilerin yer aldığı bu kitabı, ilgiyle okuyacağınızı düşünerek sizlere öneriyoruz.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x