Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

A.KADİR BAYRAM: PESİAD YENİ DÖNEMDE VİTES YÜKSELTTİ

Yerel basın mensupları ile bir araya gelen PESİAD yönetimi yeni dönem çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Başkan A. Kadir Bayram; “Pandemi dönemi, faaliyetler açısından adeta uyku dönemine yol açtı. Yeni dönemde birçok proje geliştirdik. Bu projeleri hayata geçirmek için gerekli altyapıyı hazırlıyoruz. Belirsizlik ortamı bize engel teşkil ediyor. Önümüzü görebilirsek çok daha hızlanabileceğiz.” dedi.

Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği PESİAD  yerel basınla bir araya gelerek yeni dönem çalışmalarıyla ilgili olarak bilgilendirme ve fikir alışverişi yaptı.

Toplantıya PESİAD Başkanı A.Kadir Bayram, Başkan Yardımcısı Mustafa Şahinyılmaz, Başkan Vekili Murat Açık, Başkan Yardımcısı Fatih Mehmet Özdemir,  yönetim kurulu üyeleri Şahin İpek ve Hüseyin Ekşi katıldılar.

A.Kadir Bayram konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Genel Kurulumuzu pandemi sürecinde tamamladık. Dernek binamızı komple tadil ederek daha kullanışlı hale getirdik. Kadrolarımızı yeniledik. 15 kişilik yönetimimizi 17’ye çıkardık. Nitelikli üye sayımızı da artırma düşüncesindeyiz. Sektörler kurullarımızın başkanlarını atadık. 100 kişiye yakın etkin kadromuzla yeni dönem çalışmalarımıza başlıyoruz.
Sezon sonu kentimize dair eylem planımızı oluşturduk. Spora, sosyal hayata iş insanlarımızın tecrübelerine dayalı programlarımız olacak. Belediyemizle paydaş olarak bir çok projede yer alıyoruz. Diğer  taraftan Teknopark, Ticaret Odası İSO, Kalkınma Ajansımızla çeşitli projeler çerçevesinde iş birliğimizi sürdürüyoruz.

İnşaat, perakende ve sanayi sektörleri olmak üzere 3 ana branşta aktif olarak faaliyet gösteriyoruz. Bu sektörlerin danıştaylarını ve çalıştaylarını yapıp; sorunların çözümü,  geliştirme faaliyetleri ile ilgili düşüncelerimizi ilgili mercilere ileteceğiz.

Türkiye sanayisi üretiminin %1 ini Pendik karşılıyor. 95 bin vergi mükellefi var ve bunların 500ü sanayici. PESİAD’ın da 30 bine yakın istihdamı var.

Genel kurul ve sezon açılışı sonrası Ticaret Bakanımız ve Sanayi Bakanımız ile 2 ay içerisinde toplantılar planladık.

Üyelerimiz ile birlikte yurtdışında programlarımız olacak. Pendik’te mini fuarlar yapmayı planlıyoruz. Bu fuarlara yurt dışından da katılımlar olacak.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x