Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

9 PARK, 5 HALI SAHA TAMAMLANDI

2017 yılı parklar açısından da oldukça bereketli bir yıl oldu. Pendik Belediyesi bu yıl 6’sı revize toplam 9 yeni parkı hizmete sundu. Ayrıca en büyüğü 2 bin 800 metrekare olmak üzere 5 yeni halı saha tamamlandı.

Tamamlanan parkların en büyüğü 15 Temmuz Şehitler Cami Çevre düzenlenmesi kapsamında yapılan park oldu. 43 bin metrekarelik devasa parktaki çocuk oyun alanları, dinlenme ve yürüyüş alanlarıyla basketbol ve fitness aletleri Pendiklilerin hizmetine sunuldu. Tamamlanan diğer parklar ise Sapanbağları Remzibey, Dumlupınar Tac Mahal ve Fevzi Çakmak Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi Parkı oldu.  Şeyhli Köroğlu, Güzelyalı Şehit Fatih Devravut, Kurtköy Molla Gürani, Velibaba Kadir Demir ve Sapanbağları Yıldıztepe Parkları da revizeleri yapılarak hizmete girdi.

5 bölgeye 5 yeni halı saha 

2019 yılında 100 antrenman sahası planlayan Pendik Belediyesi, 2017 yılında 5 yeni halı sahayı daha kente kazandırdı. Velibaba Nuh Kuşçulu, Yenişehir Nutuk, Güllübağlar Taşocağı, Kavakpınar Gülyalı ve Kurtköy Kahraman Sokak Mustafa Karuşağı Orta Okulu antrenman ve basketbol sahaları hizmete girdi.   Özel kaplamaların kullanıldığı halı sahaların bazıları akıllı aydınlatma sistemleriyle donatıldı. Bu sayede enerji tüketiminde tasarruf sağlanacak.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x