Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

9 IŞIK MECLİSTE

MHP Meclis Üyesi Adem Şen 2019 yılı faaliyet döneminin görüşüldüğü meclis toplantısına Alparslan Türkeş’in yazdığı ve milliyetçi hareketin temel eserlerinden birisi olan ‘9 Işık’ kitabı ile geldi.

Pendik 04.07.1987 tarihinde 19507 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 3392 Sayılı Kanun’la Kartal’dan ayrılarak müstakil ilçe oldu.

İlçe olduktan sonra 1988 yılında yapılan ilk yerel seçimde Burhan Köseoğlu Sosyal Demokrat Halkçı Parti adayı olarak (SHP) başkan seçildi ve 1 dönem görev yaptı. Daha sonra 3 dönem Erol Kaya, 2 dönem Salih Kenan Şahin görev yaptılar. Bu dönemde de Ahmet Cin belediye başkanlığını sürdürüyor.

Geçen 30 yıllık süreçten sonra Pendik Belediyesi’ne MHP’den ilk kez bu dönem meclis üyesi girdi. Bunlardan biri de Adem Şen oldu.

Geçtiğimiz perşembe günü yapılan 2019 yılı faaliyet döneminin görüşüldüğü meclis toplantısında yerini alan ve kürsüye çıkarak gündemle ilgili bir konuşma yapan Adem Şen tarihi bir görüntü de verdi.

Şen, meclis toplantısına Alparslan Türkeş’in yazdığı ve milliyetçi hareketin temel eserlerinden biri olan ‘9 Işık’ adlı kitabını getirmişti. Bu kitap yaklaşık dört saat süren meclis toplantısı boyunca masanın üzerinde kaldı.

Bu tarihi ayrıntı basın mensuplarının gözünden kaçmadı. Çünkü Pendik Belediyesi tarihinde 9 Işık ilk defa meclise girmiş oluyordu.

Adem Şen bir dönem Pendik Ülkü Ocakları başkanlığı da yapmıştı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x