Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

5 MAHALLEYE 5 YENİ SOKAK

Geçtiğimiz yaz 21 Cadde ve Sokak Açıp Genişleten Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri kış döneminde de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler Güllübağlar, Kurtköy, Şeyhli, Sülüntepe ve Yayalar Mahallerine 5 yeni sokak daha kazandırıyor

Pendik Belediyesi ana arterler ve yeni cadde açma-genişletme çalışmalarının yanı sıra mahalle bazlı da çalışarak kente yeni sokak kazandırmaya devam ediyor. Açılan her yeni sokak, mahalleler arasındaki ulaşımın konforunu artırıyor. Bu kapsamda yaz boyunca toplamda 21 cadde ve sokak açıp genişleten Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri; Güllübağlar, Kurtköy, Şeyhli, Sülüntepe ve Yayalar Mahallerine 5 yeni sokak daha kazandırıyor. Sokaklara yakında Belediye Meclisi kararıyla yeni adları verilecek.

Kısa kısa yeni sokaklar ve fonksiyonları:

Şeyhli Mahallesi: Vadi Sokak’a paralel yapılan ve bölgedeki sanayi işletmeleri için önem taşıyan 600 metre uzunluğundaki sokağın yapımı tamamlanmak üzere.

Güllübağlar Mahallesi:165 metre uzunluğunda Güllü Sokak’ta çalışmalar devam ediyor.

Yayalar Mahallesi: Kelebek Sokak,630 metre uzunluğunda. Bölgedeki Şeyhli Ortaokulu ve yapımı devam eden metro istasyonu anlamında önem taşıyor.

Sülüntepe Mahallesi: Hacı Osman Sokak’a paralel yapılan sokak, 450 m uzunluğunda. Dereyolu kapsamında açılıyor.

Kurtköy Mahallesi: Dereyolu kapsamında Kaleburcu Sokak’a paralel yapılıyor.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x