Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

42 Okul Kütüphaneye Kavuştu

Pendik Belediyesi, “Okullar Hayat Olsun” Projesi kapsamında 2013 yılından beri 42 okula kütüphane kazandırdı. Sadece Pendik değil Türkiye’nin her yerinden gelen kitap taleplerini de karşılamaya çalışan Pendik Belediyesi, geçen yıl 82 binden fazla kitap bağışladı.

Öğrencilerde kitap sevgisi ve okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla Pendik Belediyesinin sürdürdüğü “Okullar Hayat Olsun” projesi, okullara yeni kütüphaneler kazandırmaya devam ediyor. Son 5 yılda kentteki ilkokul, ortaokul ve liselere açılan kütüphane sayısı 42’ye ulaştı. Pendik Belediyesi, rafından masa ve sandalyesine kadar pırıl pırıl mobilyalarla kurduğu her kütüphaneye binlerce de kitap bağışladı. 2013-2018 yılları arasında 42 okula kütüphane kazandıran Belediye, içlerini toplamda 65 bin 226 kitapla donatarak öğrenci ve eğitimcilerin hizmetine sundu.

Sırada 10 okul var

2018-2019 Eğitim Öğretim yılında 10 okula daha kütüphane açmaya hazırlanan Pendik Belediyesi, her birinin raflarını da 1000’er kitapla donatacak. İşte kütüphane kurulacak okullar: Gönüllü Hizmet Vakfı Mustafa Saffet Fen Lisesi, Pendik Anadolu Lisesi, Kılıçarslan İmam Hatip Ortaokulu,  Semiha Kıraç İlkokulu, Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi, Nuri Demirağ Çok Programlı Anadolu Lisesi,  Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Ortaokulu, Süleyman Cem Bıyık İlkokulu, Pendik Esenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Tuba Şehitler İmam Hatip Ortaokulu.

Bir yılda rekor kitap bağışı

Yıllardan beri kitap talep edenlerin ilk başvurduğu adreslerden biri olan Pendik Belediyesi, 2018 yılında hem Pendik’teki hem de İstanbul ve Türkiye’nin çeşitli illerindeki kamu kurumlarına, okullara ve vatandaşlara 82 bin 268 adet kitap gönderdi.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x