Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

4 Şeritli Caddenin Yapımına Başlandı

Velibaba Mahallesi Zeynep Sokak genişletilerek cadde haline getiriliyor. 600 metrelik sokağın 4 şeritli cadde haline gelmesiyle özellikle işe gidiş geliş saatlerinde mahalledeki yoğun trafiğin önüne geçilecek.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Velibaba Mahallesi’nin merkezindeki oluşan trafik için harekete geçti. Ekipler mahalledeki kavşağa alternatif olarak cezaevi yanındaki Zeynep Sokak’ta yol açma çalışmasına başladı. Çalışma kapsamında Zeynep Sokak 600 metrelik çift gidiş geliş olmak üzere 4 şeritli bir caddeye dönüştürülüyor. Cadde tamamlandığında Kartal tarafından Aydos’a doğru gitmek isteyen sürücüler mahalleyi transit geçecek. Böylece mahalle içindeki kavşağa uğramayacak ve trafik yoğunluğuna sebep olmayacak. Bir başka değişle cezaevi yanındaki eski adıyla Zeynep Sokak’tan giren bir sürücü mahalle içindeki kavşağa uğramadan Velibaba Ortaokulu’ndan çıkabilecek.

Yeni bir cadde daha eklenecek

Cadde haline getirilen Zeynep Sokak’a daha sonra 300 metrelik bir cadde daha eklenecek. Bu cadde, sürücüleri Hacı Bayram Veli Camii’nin bulunduğu Serhat Sokak’a çıkaracak. Tüm bu yol açma çalışmaları 2019 yılı içinde tamamlanacak.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x