Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

4 ŞERİTLİ 15 KM.LİK YOLUN YAPIMI SÜRÜYOR

Pendik Belediyesinin bugüne kadar yaptığı en büyük yol açma çalışması olarak nitelendirilen ‘Kemiklidere 10. Yan Kol’un 1,2 kmlik Velibaba etabı tamamlandı. Böylece sürücülere batıdan doğuya kesintisiz ulaşım konforu sağlayacak olan ‘Kemiklidere 10. Yan Kol’ çalışmasında önemli bir adım atılmış olundu

Pendik Belediyesinin büyük gayretleriyle yürütülen ‘Kemiklidere 10. Yan Kol’ yol çalışması tüm hızıyla sürüyor. Şehri batıdan doğuya ortadan ikiye bölecek 15 kilometrelik yolun Velibaba etabı tamamlandı. Hizmete giren 1,2 kilometrelik etap, şimdilik Aydos Caddesi’ni Barbaros Hayrettinpaşa Caddesi’ne bağlama fonksiyonunu sürdürüyor. Diğer mahallelerdeki etaplar da tamamlandığında Velibaba’dan hareket eden bir sürücü, kesintisiz bir şekilde Ahmet Yesevi Mahallesi’ne kadar gidebilecek.

Ekipler, kalan 10 mahallede çalışmaya devam ediyor

Pendik’in batıdan doğuya kesintisiz şekilde ulaşım konforunu sunmak maksadıyla yapımı süren ‘Kemiklidere 10. Yan Kol’ kuzeyden güneye sırasıyla Velibaba, Ertuğrulgazi, Yayalar, Sülüntepe, Şeyhli, Güllübağlar, Ramazanoğlu, Sanayi, Kavakpınar, Orhangazi, Fatih ve Ahmet Yesevi mahallelerini birbirine bağlayacak. ‘Kemiklidere 10. Yan Kol’ tamamlandığında E-5 gibi kentin ulaşım anlamında omurgası niteliğinde olacak. Çift gidiş ve çift geliş şeklinde trafik düzenine sahip olacak yol sayesinde mahalleler arasındaki trafik yoğunluğu azalacak.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x