Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

3D MODELLEME KURSU’NA GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ

Pendik Belediyesi Meslek Akademisi’nde ücretsiz olarak verilmeye başlanan 3D Modelleme Kursu, gençlere endüstriyel tasarımda son teknolojinin kapılarını açıyor. İlk kursu başarıyla tamamlayan öğrenciler, hayallerindeki ürünleri önce tasarlayıp ardından 3 Boyutlu yazıcıyla ürettiler

‘Tasarımdan Üretime 3D Modelleme’ Kursu, ilk öğrencilerini mezun etti. Kurs, İstanbul Kalkınma Ajansı desteğinde Teknopark İstanbul ortaklığında, Saha İstanbul İştiraki ile yürütülen Marmara Üniversitesi Ürün Geliştirme Merkezi Projesi (MÜRGEMER) kapsamında hayata geçirildi. 10 günlük eğitimde kursiyerler, bilgisayar ortamında 3 boyutlu ürün tasarlamayı, ardından 3 boyutlu yazıcıdan üretmeyi öğrendi.

Amacımız ürün geliştirme kültürünü artırmak”

Son derse katılan MÜRGEMER Proje Yöneticisi Dr. Selim Hortamacıoğlu, kursu tamamlayan öğrencilere tasarımlarını üretme ve teknik konularda merkez olarak destek vermeye devam edeceklerini belirterek; “Endüsrtiyel ürün geliştirme konusunda 3D eğitimini ilk kez bir belediyeyle birlikte düzenledik. Özel kurslarda bir hayli pahalı olan bu eğitimi ücretsiz olarak vermeye devam edeceğiz. Artık günümüzde endüstriyel ürünler tamamen teknolojiyle tasarlanıyor. Amacımız bu konuda ürün geliştirme kültürünü artırmak” dedi.

Kendi tasarımlarını üretecekler

3D Modelleme Kursu’nu tamamlayan öğrencilerin çoğunluğunu, üniversiteden yeni mezunlar oluşturuyorlar. Aldıkları eğitimin kendilerine iş hayatında büyük avantaj sağlayacağını belirten Fadime Dursun: “İşletme Fakültesi’ni bitirdim. Ürünleri tasarımdan baskı aşamasına kadar getirebilecek bir programı öğrenmiş olmak bana birçok katkı sağlayacak” dedi.

Üniversitede grafik tasarım konusunda eğitim gören Ahmet Oktay Gümüş ise; “Aldığım 3D Modelleme Eğitimi ile tasarladığım ürünleri kalıba döküp üretimini kendim yapabileceğim. Böylece müşterilere kendi promosyon ürünlerimi sunabilirim” diyerek düşüncelerini paylaştı.

Yoğun ilgi üzerine uzatıldı

Özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği kurs, gelen talepler üzerine Kavakpınar Mahallesi Ahmedi Hani Kültür Merkezi içinde bulunan Meslek Akademisi’nde düzenlenmeye devam edecek. Yeni kursların duyuru ve kayıtları da yine pendik.bel.tr üzerinden yapılacak.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x