Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ PENDİKTE KEYİFLİ DAKİKALAR YAŞATTI

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı 24.11.2021 Çarşamba günü Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Fuaye alanındaki sergiyi gezerek salona gelen protokol ve katılımcıların başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehit öğretmenlerimiz adına yapılan saygı duruşunun ardından başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış ve protokol konuşmalarını, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin yaptılar. Emekli Öğretmen Konuşması Emekli Öğretmenimiz Faruk Köseli tarafından yapıldı, ardından emekli öğretmenlere plaket takdim edildi.

” Ben Öğretmen Olmak İstiyorum” şiirini Velibaba ÇPAL’den  Özge Erzurumlugil okudu.  Mesleğe Yeni Başlayan Öğretmen Konuşması ardından Stajyer Öğretmenler Yemini yapıldı. Atatürk Ortaokulu öğretmeni Emel Seyhan Ciftçi Öğretmen Andı’nı okudu ve stajyerliği biten öğretmenlere öğretmen yeminini yaptırdı.

Pendik Bilsem Türkçe Öğretmeni Cumali Sever, Vefat Eden Öğretmenler Hikayesiyle rahmete kavuşan öğretmenlerimizi yaadeetti. Program sonrası da “Ödül Töreni” ile devam etti. Pendik Ögretmenleri arasında yapılan turnuvalarda masa tenisi ve voleybolda derece alan öğretmenlere kupaları takdim edildi. Protokol derece alan öğretmenlerle sahnede fotoğraf çektirdi.

Finalde sıra Konsere geldi. Pendik’in Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Tahsin Zaman yönetiminde Marmara Üniversitesi Pendik Abdülkadir Meragi, Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri güzel bir konser sunumu yaptılar. Okulun piyano öğretmeni, Pendik Aşık Şenlik Ortaokulu Müdür Yardımcısı Deniz Aslan Tuksal ve Pendik Halk Eğitim Merkezi, Penfolk Derneği Halk Oyunları Öğretmeni Altan Cembekli’nin zeybek dansı sunumuyla beğeni topladılar.

700. Yıl Ortaokulu Müdürü Muhammet Emin Dönmez’in seslendirdiği türkü de büyük alkış aldı.

Duygusal konuşmalar ve şiirlerle, girişteki özenle hazırlanan sergisiyle, müzisyenler olarak görev yapan öğretmenlerin üstün performansıyla, dans edeniyle, şarkı söyleyeniyle toplamda bu güzel programda emek veren tüm öğretmenlerimizin değerini her gün anlayacağımız günler olur inşallah.

Başarılı programı hazırlayan değerli öğretmenlerimizi tebrik ediyor, Öğretmenler gününü kutluyoruz.

Programa Pendik Kaymakamı Dr.Hülya Kaya, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik Garnizon Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, Pendik Emniyet Müdürü Murat Milletsever, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz,  Ak Parti Pendik İlçe Başkanı Ali Şirin,  MHP İlçe Başkanı Yalçın Çolak, CHP İl Başkan Yardımcısı Sevgi Özdemir, CHP Pendik İlçe Başkan Yardımcısı Davut Aydöner, İyi Parti Pendik İlçe Başkanı Süleyman Turan, Saadet Partisi İlçe Başkan Danışmanı Seyfi Sezer, Türkiye Muharip Gaziler Dernegi Pendik Şube Başkanı Nihat Aslantaş,  ÇYDD Pendik Başkanı Şeyda Eşsiz, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Pendik Şube Başkanı Celal Çetinalp ile Genel Sekreter Necmi Şen, Penfolk Folklor Kolu Başkanı Bora Arıner, ilçedeki bir çok STK yöneticileri ile müdür ve öğretmenleri ile görevli öğrenciler katıldılar.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x