Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

23 NİSAN’DAKİ REFÜJ ÇALIŞMASINA TEPKİ

Pendik Belediye Fen İşleri Müdürlüğü’nün 23 Nisan Caddesi üzerinde başlattığı refüj çalışmalarına o bölgede ikamet eden vatandaş ve esnaflardan tepki geldi.

23 Nisan Caddesi’nin Doğu Mahallesi Orhan Sinan Hamzaoğlu İlköğretim Okulu mevkiinde gerçekleştirilen bu çalışmalarda; hizmete yeni giren katlı otoparka gidiş gelişlerin kolaylaşması ve otoparkın işlevselliğinin artırılmasının amaçlandığını fakat uygulamanın amacının dışında sıkıntılara yol açacağını ifade eden vatandaşlar, belediye yönetiminden bu kararlarını yeniden gözden geçirmesini talep ediyorlar.

NE DİYORLAR?

Veysel Bahadır (Sokak Sakini):  23 Nisan Caddesi’nin bu bölümü, ara sokaklarıyla birlikte yoğunlukla çoluklu çocuklu ailelerin yaşadığı meskun bir mahal. Yani trafik akışının yoğun olmadığı çoluk çocuğun sokakta oyun oynadığı bir bölge.

Uygulamayla trafik yoğunluğu ve kazalar artacak. Evlerimize giriş çıkışlarda zorlanacağız. Yerel basından takip ettiğime göre; belediyemiz daha önce bu tip uygulamalarda vatandaşlara danışır, onların onayını alırdı. Bu sefer ‘yaptım oldu’ mantığıyla hareket edilmiş. Durum tekrar gözden geçirilmeli.

Ahmet Yılmaz Bulut (Yiğit Sitesi Yöneticisi): Bu yolun ikiye bölünmesiyle sitemize araçlarımızla giriş çıkış yapmakta zorlanacağız. Zaten dar olan kaldırımlar tamamen işlevsiz kalacak.

Bu bölge aynı zamanda okul öğrencilerinin giriş çıkış yolu. Yarın bir öğrenci trafik kazası geçirirse ne olacak? Yanlış ve sakıncalı bir uygulama oluyor.

Enver Ateş (Sokak Sakini): Belediyemiz katlı otoparkın işlevselliğini artırmak isterken daha büyük sorunlara yol açacak. Mahalle sakinleri olarak bu uygulamaya karşı çıkıyoruz.

Esnaf ve vatandaşlar kendi araçlarını kapılarının önüne park edebiliyorlardı. Sordum, yeni katlı otoparkın aylık ücreti 270 TL. Ülkede zaten bir ekonomik kriz var. İktidar bu krizde vatandaşı rahatlatmak için çalışıyor. Belediyemiz ise elektrik, su, telefon, doğal gaz faturalarına bir de otopark faturası eklemek istiyor. Yazık bu vatandaşa.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x