Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

20. SPOR KOMPLEKSİ SANAYİ MAHALLESİ’NE İNŞA EDİLİYOR

Pendik Belediyesi 20. Spor Kompleksini Sanayi Mahallesi’ne yapıyor. Tesisin temel atma töreninde konuşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin: “20. spor kompleksimizi yapıyoruz; ama yetmez. Pendik’te 150 bin çocuk var. İstiyoruz ki tüm çocuk ve gençler sporla, sanatla var olsunlar.” dedi.

Sanayi Mahallesi Spor Kompleksi’nin temel atma töreni Kur’an – ı Kerim Tilavetinin okunmasıyla başladı. AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın da katıldığı törende konuşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Sanayi Mahallesi’nin Pendik’in güzide bölgelerinden biri olduğunu ifade ederek “Nüfusu az; ama yaptığı iş çok olan bir mahalle. Türkiye’nin kritik öneme sahip kurumları burada yer alıyor.” dedi. Ardından inşa edilen spor komplekslerine değinen Başkan Şahin, Pendik’te 10 bin lisanslı sporcu olduğunu vurgulayarak “Bu kadar spor tesisi niye yapıyoruz diye soran oluyor. İstiyoruz ki gençler sporla, sanatla var olsunlar. 20. spor kompleksini inşa ediyoruz; ama yetmez. Çünkü Pendik’te 150 bin çocuk var. Sadece çocuklar değil, genç yaşlı herkesin düzenli spor yapma imkanı olsun istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki yaza doğru hizmete girecek

Sanayi Mahallesi Spor Kompleksi tamamlandığında 2 bin 300 metrekarelik alana sahip olacak. Bodrum, zemin ve giriş olmak üzere 3 kattan oluşacak tesiste basketbol, fitness ve soyunma odaları yer alacak. Tesisin önümüzdeki yaza doğru hizmete girmesi hedefleniyor.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x