Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

2 YILDA 1000 KÖPEĞİ İTLAF ETMİŞLER!

Özel Pendik Şifa Hastanesi’nde kısa bir süre önce göreve başlayan Opr. Dr. Abdullah Şarlak, 17.12.2019 Salı günü yerel basın mensupları ile gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısında kan donduran bir itirafta bulundu.

Yıllar önce bir dönem Kütahya ilinde görev yaptığını belirten Şarlak; “O dönemde sık sık sokak hayvanlarını zehirleyerek öldürüyorduk. Bunun için görevli 2 arkadaşımız vardı. Bir gün Kütahya merkezdeki büyük vazo heykelinin önünde yatan 2 köpek gördüm.

Görevlilere fırça atarak; ‘Siz işinizi nasıl yapıyorsunuz. Şehrin göbeğinde köpekler sere serpe uzanıyorlar’ dedim.

Daha sonra bu iki görevli, köpekleri zehirlemek için harekete geçtiler. Hayvanları önce kandırarak yanlarına çağırıyorlar, sonra ağızlarına iki damla zehir damlatarak öldürüyorlardı.

O sefer bu köpeklerin ağzına ancak bir damla zehir akıtabilmişler. İkinci damladan önce bir arabanın korna sesinden dolayı, görevli ikinci damlayı damlatmadan köpek ürkmüş kaçmış. Fakat 1 damla zehir verildiğinden, hayvan korkunç şekilde acı çekerek çırpınarak ölmüş.

Bunu gören bir vatandaş, oranın yerel gazetelerine haber vermiş. Gazeteci de gelip benimle konuştu. Ona durumu anlattım. ‘Kuduz tehlikesine tedbir olarak bunu yapıyoruz’ dedim. O da bana “Bari bunu köpeği uzak bir çöplüğe götürerek yapsaydınız. Şehrin ortasında yapmanız şart mıydı?” dedi.

Ona cevaben ‘Ne yani! Sayın köpek, gelin sizi çöplüğe götürelim, sizi orada katledelim mi deseydim’ dedim.

Gazeteci bu cümlemi manşetten haber yapınca kamuoyundan ve hayvan severlerden epeyce tepki aldık” şeklinde konuştu.

Gazetemizin olayla ilgili bir sorusu üzerine, 2 yılda toplam 1000 kadar köpeği bu yolla itlaf ettiklerini belirten Opr. Dr. Abdullah Şarlak; “O dönem bu resmi bir politikaydı ve hayvan severler bu kadar yaygın değildi” cevabını verdi.

Şimdi, basın toplantısında bu olayı doktorun kendisinden bizzat dinleyen Özel Pendik Şifa Hastanesi’nin kurucusu ve sahibi olan Süleyman Yılmaz’ın nasıl bir tutum sergileyeceği merak konusu…

Bildir
2 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
EROL YAZICI
2 yıl önce

çok kötüler yaaa

Hanife Çakır
2 yıl önce

Vahşiler. Gece başlarini yastıga koyunca nasil uyuyor bunu yapan biri.

2
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x