Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

18 MART YENİ BİR ZAFERİN DAHA YIL DÖNÜMÜ OLDU

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla şehit aileleriyle bir araya geldi. Yine bir 18 Mart’ta kahraman askerlerin Afrin’de zafer kazandığını belirten Başkan Şahin: “Artık 18 Mart sadece Çanakkale Zaferi’nin değil, Afrin Zaferi’nin de yıl dönümü oldu” dedi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla Pendik Belediyesi ve Pendik Kaymakamlığı ortaklığıyla şehit ailelerine yönelik bir program düzenlendi. Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve Garnizon Komutanı Tümamiral Ahmet Çakır, tüm masaları dolaşarak şehit ailelerini selamladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan program, Kur’an Tilaveti’yle devam etti. Ardından İlçe Müftüsü Hüseyin Baş’ın duasına âminler demek için eller havaya kalktı.

Bu millet, gittiği her yere refah götürdü

Başkan Şahin, programda şehit ailelerine yönelik konuşma gerçekleştirdi.  Konuşmasına yeryüzünün gıptayla baktığı bir millet olmamızı sağlayan Allah’a şükürler olsun diye başlayan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenen Şahin, bütün dünyanın Türk milletinin ne olduğunu bildiğini söyledi. Başkan Şahin şöyle devam etti: “Bazen hafızalardan siliniyor gibi oluyoruz; ama tarih ne zaman değişecek olsa o tarihe iz bırakmak için bu millet yeniden küllerinden doğuyor. Mayası ve kökleri sağlam bu millet dünyada hiçbir zaman kimseye zulmetmemiş, zalimin karşısında, mazlumun yanında olmuştur. Gittiği her yere refah götürmüş ve herkese de merhamet elini uzatmıştır” dedi.

“Çanakkale ruhunu 15 Temmuz gecesi yeniden yaşadık”

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, 18 Mart 1915’te bütün dünyanın en üstün teknolojilerini kullanarak yarım adaya sıkıştırdıkları milleti tarihten silmeye kalktıklarını söyleyerek, “Tarihi kahramanlıklarla dolu bu millet Çanakkale’de bir destan yazdı. İnsanın aklı havsalası almıyor.  200 binden fazla insan vücutlarını ülkesini korumak için siper etti. Çanakkale ruhunu 15 Temmuz gecesi yeniden yaşadık. O gece Allah herkesin kalbinden korkuyu aldı. Gözlerini kırpmadan gövdelerini siper ettiler. Yaşayınca anladık. Bugün yine 18 Mart ve Afrin’de kahramanlarımız, bütün dünyayı kıskandıracak büyük bir başarı ortaya koydu. Bu ordunun önünde durabilecek hiçbir güç yok. Artık 18 Mart sadece Çanakkale Zaferi’nin değil, Afrin Zaferi’nin de yıl dönümü oldu” dedi.

Küllerinden yeniden doğan millet “Çanakkale Geçilmez” dedi

Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal konuşmasında “Çanakkale’de biten millet, küllerinden yeniden doğarak canları pahasına “Çanakkale Geçilmez” dediler ve bu vatanı bize armağan ettiler” dedi. 18 Mart sabahına Afrin Zaferi’yle uyandıklarını belirten Garnizon Komutanı Tümamiral Ahmet Çakır da 58 günlük operasyonun ardından bu milletin Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde yeni bir zafer kazandığını dile getirdi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x