Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

15 TATİLİ KÜTÜPHANELERDE GEÇİRİYORLAR

15 tatilin bitmesine az bir zaman kalan kütüphanelerdeki yoğunluk devam ediyor. Tatili fırsat bilen gençler, kitap okumak; üniversiteye hazırlanan öğrenciler ise ders çalışmak için Pendik Belediyesine ait kütüphanelere geliyor. Şehrin farklı bölgelerinde sayısı 13’ü bulan kütüphaneleri, tercümanlık gibi işi gereği sessiz ve konforlu çalışma ortamına ihtiyaç duyan vatandaşlar da kullanıyor

Her yıl yeni kitaplar ekleniyor

Öte yandan Pendik Belediyesi kütüphanelerdeki kitapları sürekli yeniliyor. 2019 yılında kütüphanelere farklı türlerde 21 bin 958 kitap eklendi. Böylece toplam kitap sayısı 112 bin 706’ya çıktı.

Berat Yalçın:Haziran ayında üniversite sınavım var. Sınava çalışmak için dershaneden çıkar çıkmaz her gün kütüphaneye geliyorum.

Emirhan Yılmaz: Sınava çalışmak için arkadaşlarımla geliyorum.Kütüphaneler bence ders çalışmak için çok iyi ortamlar. Beni ders çalışmaya motive ediyor.

Eda Nurkıyı: Genelde Kemal Tahir Kütüphanesi’ne geliyorum. Aradığım türde kitapları çok kolay buluyorum. Bunun dışında bu kütüphanenin tarihi dokusunu çok seviyorum.

Ömer Daşbilek: 37 yaşındayım ve serbest tercümanlık yapıyorum. Genelde çeviri için kütüphanelere geliyorum. İşim gereği sessiz ve sakin bir ortama ihtiyaç duyuyorum, bu anlamda kütüphaneler benim için bulunmaz nimet.

Simay Bektaş:15 tatilde ders çalışmak için kardeşimle birlikte geliyorum. Kütüphanelerdeki ders kitaplarından da yararlanarak üniversiteye hazırlanıyorum.

 

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x