Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

15 KİLOMETRELİK YOLUN İLK ETABI BİTİYOR

Pendik’te bugüne kadar yapılmış en büyük yol açması olarak nitelendirilen ‘Kemiklidere 10. Yan Kol’un Velibaba – Ertuğrulgazi etabı bitiyor. Diğer etapların da tamamlanmasıyla 11 mahalleyi birbirine bağlayacak 15 kilometrelik yolla şehirde batıdan doğuya kesintisiz ulaşım sağlanacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle birlikte yürütülen ‘Kemiklidere 10. Yan Kol’ yol çalışması tüm hızıyla sürüyor. Şehri kuzeyden güneye ortadan ikiye bölecek 15 kilometrelik yol Velibaba Mahallesi’ndeki Pınar Caddesi’nde başlayarak batıdan doğuya sırasıyla; Velibaba, Ertuğrulgazi, Yayalar, Sülüntepe, Şeyhli, Güllübağlar, Ramazanoğu, Sanayi, Kavakpınar, Orhangazi, Fatih ve Ahmet Yesevi mahallelerini birbirine bağlayacak.

Toplamda 4 şeritli olacak

‘Kemiklidere 10. Yan Kol’ tamamlandığında E – 5 gibi kentin ulaşım anlamında omurgası niteliğinde olacak. Çift gidiş ve çift geliş şeklinde trafik düzenine sahip olacak yol sayesinde mahalleler arasındaki trafik yoğunluğu azalacak. Yapımı hızlı bir şekilde süren yolun Velibaba – Ertuğrulgazi etabı tamamlanıyor. Yakın zamanda asfaltın da atılmasıyla ilk etap tamamen bitmiş olacak.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x