Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

12 SPOR KOMPLEKSİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Kısa bir süre önce Pendik’e 12 yeni spor kompleksi müjdesi veren Pendik Belediyesi, inşalarına da birbiri ardına başlıyor.  Güllübağlar ve Sanayi Mahallesi’nde yer alan spor komplekslerinde ilk kazmalar vuruldu. Proje ve ihale süreçleri tamamlanan Kavakpınar ve Yayalar Spor Komplekslerinin inşalarına ise kısa süre içerisinde başlanacak. Halihazırda 10 kapalı spor tesisi bulunan ilçede yeni projelerin tamamlanmasıyla bu rakam 22’ye yükselecek.

Pendik Belediyesinin geçtiğimiz aylarda kamuoyuna duyurduğu 12 yeni spor kompleksi projesinden ikisinin inşasına başlandı. Proje ve ihale aşaması tamamlanan Güllübağlar ve Sanayi Mahallesi’nde yer alan spor komplekslerinde ilk kazmalar vuruldu. Sporseverleri heyecanlandıracak her iki spor kompleksinin inşaları 240 günde tamamlanacak. Proje ve ihale süreçleri tamamlanan Kavakpınar ve Yayalar Spor Komplekslerinin inşalarına da kısa süre içerisinde başlanacak. Bu tesislerinde başlandıktan sonra 300 günde bitirilmesi hedefleniyor. Halihazırda 10 yerde hizmet veren kapalı spor tesisi sayısı yeni projelerin tamamlanmasıyla 22’ye yükselecek. Sporu bir yaşam biçimi haline getirmek isteyen tüm Pendikliler, kısa mesafeli yerlerde yer alacak spor tesislerinden doyasıya yararlanabilecek.

Güllübağlar Spor Kompleksi

Temeli atılarak Güllübağlar Mahallesi Nevruz Sokak’ta yapımına başlanan spor kompleksi toplam 1.767 metrekare büyüklüğünde olacak. İki katlı tasarlanan kompleksin alt katında fitness salonu; üst katında ise basketbol salonu yer alacak. Gençleri sporla buluşturan tesis, geleceğin şampiyonlarını yetiştirirken hayatına spor katmak isteyen spor severlerin de gözde mekanı olacak. Spor kompleksi 240 günde tamamlanacak.

Sanayi Spor Kompleksi

Yapımına başlanan bir diğer spor kompleksi de Sanayi Mahallesi’nde yükselecek. Hızır Reis Caddesi üzerinde 2 bin 326 metrekare alana inşa edilen tesis konumu itibarıyla sadece Sanayi Mahallesine değil; Kurtköy, Ramazanoğlu ve Şeyhli Mahallelerinde ikamet edenlere de hizmet verebilecek. İki katlı kompleksin alt katında fitness salonu; üst katında ise basketbol salonu yer alacak. Spor kompleksi 240 günde bitirilecek.

Kavakpınar Spor Kompleksi

Sporseverleri heyecanlandıracak tesislerden biri de Kavakpınar Mahallesi’nde inşa edilecek. Abdi İpekçi Caddesi ile Albayrak Caddesi kesişiminde yapılacak spor kompleksi, toplam 2 bin 615 metrekare alanda hizmet verecek. Tesisin zemin katında fitness salonu, 1. katında minder sporları salonu ve 2. katında basketbol salonu yer alacak. Tesisin 300 günde tamamlanması hedefleniyor.

Yayalar Spor Kompleksi

Proje ve ihale süreci tamamlanan Yayalar Spor Kompleksi inşasına kısa süre içerisinde başlanacak. Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi üzerinde hizmet verecek tesis, toplam 2 bin 326 metrekare alana sahip olacak. Tesisin zemin katında fitness salonu ve üst katında ise basketbol salonu olacak. Tesis 300 gün içerisinde bitirilecek.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x