Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

12 SPOR KOMPLEKSİ DAHA GELİYOR

Kent geneline birçok spor merkezi ve antrenman sahası kazandıran Pendik Belediyesi, spor yatırımlarına yenilerini eklemek için çalışmalarına hız verdi.  Proje ve ihale süreç hazırlıklarının sürdüğü 12 spor salonu için düğmeye basan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin: “Kente kazandırdığımız tesislerle, sporseverlere sağlıklı bir hayat sunmak ve ülke sporuna geleceğin şampiyonlarını kazandırmak istiyoruz”dedi.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, ilçenin birçok noktasına yeni spor tesisleri kazandırmak için düğmeye bastı. Proje ve ihale aşamalarının devam ettiği 12 spor kompleksi ve salonu; Güllübağlar, Kavakpınar, Esenyalı, Yayalar, Sanayi, Sapanbağları, Kaynarca, Çamçeşme, Yenişehir, Çamlık, Ahmet Yesevi ve Çınardere mahallelerine yapılacak. Sporseverleri heyecanlandıracak birçok projenin inşasına, bu yıl içerisinde başlanması hedefleniyor. İlk sırada Esenyalı Kapalı Yüzme Havuzu, Kavakpınar ve Güllübağlar Spor Kompleksleri var.

Esenyalı, Kavakpınar ve Güllübağlar ilk sıralarda

Spor salonlarının inşası için öncelik Esenyalı, Kavakpınar ve Güllübağlar mahallelerinde olacak. İhale hazırlıklarının devam ettiği üç tesisin yapımına, yılın ilk yarısında başlanması hedefleniyor. Esenyalı Mahallesi Necmettin Erbakan Caddesi’ndeki okullar bölgesine kapalı yüzme havuzu yapılacak. Yine Güllübağlar Mahallesi’nde yükselecek spor tesisinde fitness ve basketbol; Kavakpınar Mahallesi’nde ise fitness, basketbol ve güreş sporları yapılabilecek.

Hemen ardından yenilerinin inşaları başlayacak

Spor komplekslerinin inşaları sürerken, diğerlerinin başlaması için çalışmalar bir andan hızla sürecek. Bu kapsamda Yayalar, Sanayi ve Kaynarca mahallelerinde spor komplekslerinin inşalarına, yılın ikinci yarısında başlanması hedefleniyor. Kaynarca Mahallesi’nde hemen D-100 (E-5) kenarına yapılacak spor kompleksi de birçok fonksiyona sahip olacak. Yüzme havuzunun yer alacağı komplekste; fitness, basketbol, tekvando, jimnastik ve çok amaçlı spor salonları imkanı sunulacak. Yine kompleks bünyesinde İSMEK ve kütüphane de bulunacak. Yine Yayalar Mahallesi’ndeki spor kompleksinde fitness, tekvando ve jimnastik salonları; Sanayi Mahallesi’nde ise fitness ve masa tenisi salonları yer alacak.

Çamçeşme’ye spor ve sosyal tesis bir arada

Yenişehir, Çamlık, Çamçeşme, Sapanbağları ve Ahmet Yesevi mahalleleri, bir başka spor kompleksi yapılacak mahalleler arasında yer alıyor. Çamçeşme Mahallesi’nde eski kaymakamlık bölgesinde inşası yapılacak spor kompleksi, aynı zamanda bölgenin kültürel ve sosyal yaşamına da cevap verecek. Komplekste fitness, tekvando, jimnastik, squash tenis ve masa tenisi salonlarının yanı sıra; Bilim Merkezi, AÇEM, kütüphane ve konferans salonu da yer alacak. Sapanbağları Mahallesi’nde ise inşa edilecek spor kompleksinde fitness, folklor ve basketbol imkânı sunulacak.

Diğer yüzme havuzları Çamlık ve Yenişehir’e

Yenişehir ve Çamlık mahallelerine yapılacak tesislerde de yüzme havuzu olacak. Yenişehir’e inşa edilecek Kadın Yaşam Merkezi bünyesinde ayrıca fitness, jimnastik, pilates yanı sıra AÇEM, kütüphane ve İSMEK de hizmet verecek. Çamlık’ta yapılacak komplekste ise tekvando, jimnastik ve basketbol imkânı sunulacak. Yine Ahmet Yesevi’de Ergenekon İlkokulu yanında daha önceki yıllarda yapımına bağışçı tarafından başlanılan ancak inşası yarıda kalan spor kompleksini Pendik Belediyesi tamamlayacak.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x