Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

10 NUMARA ADAY ADAYI: MURAT KAYA

AK Parti’de gençlik kollarında siyasete başlayan ve partinin her kademesinde görev yapmış olan Murat Kaya, Mart 2019 yerel seçimleri için aday adaylığı müracaatında bulundu.

Kaya, müracaat evraklarını imzalamaya eşi ve kızıyla birlikte geldi.

İmza seremonisinde konuşan AK Parti Pendik İlçe Başkanı Rüstem Kabil, Murat Kaya ile uzun yıllardır birlikte siyaset yaptıklarını belirterek, müracaatından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Pendik belediye başkan aday adayları arasına 10. sıradan ismini yazdıran Murat Kaya ise konuşmasında AK Parti saflarında kurulduğu günden beri hizmet etmekte olduğunu belirterek, “Belediye başkanlığı bir hizmet yarışıdır. Bir partili olarak belediye başkanlığı hizmet yarışına katıldık. Allah hakkımızda hayırlı olanı ihsan eylesin. Vazife hangi kardeşimize verilirse verilsin, bize düşen partimizin başarısı için var gücümüzle çalışmaktır” dedi.

Kaya’nın o ana kadar müracaat eden 10.aday adayı olması ile ilgili, yerel basın mensupları ‘10 numara aday adayı’ şeklinde bir yorumda bulunarak, imza töreninde neşeli bir atmosfer oluşturdular.

Murat Kaya beyefendi kişiliği, pozitif yaklaşımı, dürüstlüğü, çalışkanlığı ve başarısı ile kendisini tanıyan herkesin takdirini kazanmış bir isim olarak belediye başkan adayları arasında, bu göreve ‘yakışır’ bir profil olarak gösteriliyor.

MURAT KAYA KİMDİR

1976 Trabzon Of doğumludur. İlkokul eğitimini doğduğu köyde tamamladıktan sonra, Of İmam Hatip Ortaokulu’nu bitirdi. Rize İmam Hatip Lisesi ve K.T.Ü O. Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Kaya, askerliğini Jandarma Komando Asteğmen olarak yaptı. Kuroğlu MDF fabrikasında üretim mühendisi, Unilever ve Ülker Gıda firmalarında da yönetici olarak 10 yıl çalıştı. Sonrasında iş hayatına atılarak kendi işini kurdu. Kurmuş olduğu firmalar; inşaat sektöründe yapı kimyasalları üretimi ve konut projeleri, sigorta sektöründe ise sigortacılık işleri yapmaktadır.

Aktif siyasete AK Parti İlçe Gençlik kollarında kurucu yönetim kurulu üyesi göreviyle başlayan KAYA, Pendik İlçe Gençlik Kolları Yönetimi’nde iki dönem (6 yıl) Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı, iki dönem de (6 yıl) Pendik İlçe Ana kademede İlçe Başkan Yardımcılığı (Halkla İlişkiler Birim Başkanlığı, Tanıtım ve Medya Birim Başkanlığı ve Teşkilat Başkanlığı) görevlerini ifa etti. Toplamda 12 yıl aktif siyasi görevlerde bulunduktan sonra da her seçim döneminde hatip olarak görev aldı.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışmaları olan KAYA, üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakfı’nın fakülte sorumluluğunu yaptı. Pendikli Trabzonlular Derneği kurucularındandır. Kaya’nın İstanbul Pendik PEFHEM (Pendik Folklor Halk Eğitim Merkezi) Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Pendikspor yöneticiliği görevleri ise halen devam etmektedir.

Evli ve 1 çocuk babası olan KAYA, orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x