hasan saral

Müşteriler Artık Bitcoin Kullanarak Tesla Araçlarını Satın Alabilecek

Müşteriler Artık Bitcoin Kullanarak Tesla Araçlarını Satın Alabilecek
Tesla şirketi kısa süre önce , müşterilerimizin hizmetine sunmak üzere bitcoin satın almak için yeni bir ödeme seçeneği belirledi . Ilan Maskesi ; Tesla CEO’su haberi resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda duyurdu. Elon Musk, liderliği altındaki şirketin Bitcoin ile çalışmak için kurum içi açık kaynaklı yazılım kullandığını ve kripto para birimlerini Fiat para birimine dönüştürmediğini belirtti.
Bu özellik daha önce Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Tesla Çevrimiçi Mağazası aracılığıyla sunuluyordu. Bitcoin tabanlı ödemeler, yıl sonuna kadar Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kullanıcılara başlatılacak. Şirketin Ocak ayında Bitcoin’e 1.5 milyar dolar yatırım yaptıktan sonra böyle bir hareket oldukça doğaldı.
Elon Musk, Tesla’nın elektrikli araçlarında casusluk yapıldığı iddialarına yanıt verdi
Elon Musk; Tesla CEO’su, şirketin elektrikli araçlarını casusluk amacıyla kullandığını reddediyor. Ticari bir şirket gerçekten işin içinde yer alıyorsa; Bu durumda, böyle bir eylemin olumsuz sonuçları şirket için çok ciddi olacaktır. Örneğin Elon Musk, Tesla araçlarının Çin’de veya diğer ülkelerde casusluk amacıyla kullanılması durumunda; Bu durumda, şirketin işleri kolayca kapatılabilir.
Wall Street Journal daha önce Çin hükümetinin Tesla elektrikli araçlarının askeri kuvvetler, stratejik şirketlerin çalışanları ve devlet daireleri tarafından kullanılmasını yasakladığını bildirdi . Çinli yetkililer, ABD yapımı arabaların Çin’in ulusal güvenliğine tehdit oluşturacağına inanıyor. Reuters, Tesla araçlarının üzerlerine monte edilen kameralar nedeniyle orduya girmesinin engellendiğini de bildirdi.
#TEKNOLOJİ


Kaynak: https://www.pendikfotograflari.com/hsaral/post/44

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.