hasan saral

Google, Geliştiricilerin Gelirini Artırmak Için Play Store Ücretini Yüzde 15 Düşürdü

Google, Geliştiricilerin Gelirini Artırmak Için Play Store Ücretini Yüzde 15 Düşürdü
Google Şirketi nihayet Play Store’u geliştiricilere 1 milyon dolardan az olanlar için yüzde 15’e kadar ücretlendirdi . Daha önce Google, Play Store’dan yapılan her dijital satın alma için ödemenin% 30’unu tüm uygulama geliştiricilerinden bir ücret olarak alıyordu. Geçtiğimiz yıl Google, Google Play hizmetleri için ödemenin yalnızca dijital ürünlerini ve hizmetlerini uygulama içi satın alma yoluyla satan geliştiriciler için geçerli olacağını duyurdu . Ancak Google, dünyadaki uygulamaların% 97’den fazlasının dijital öğeler satmadığını ve bu nedenle herhangi bir hizmet ücreti ödemediğini iddia ediyor.
Google, hizmetlerinin maliyetindeki düşüşü açıklarken, uygulama içi hizmetlerin satışından elde ettiğiniz gelirin 1 milyon dolardan az olması durumunda; Bu durumda Play Store tarifesinin% 15 indiriminden ve ödemesinden yararlanmak için sadece bazı temel bilgileri Google ile paylaşmanız yeterlidir. Google bir blog gönderisinde, geliştiricinin uygulama içi hizmet satışlarından elde ettiği gelirin her yıl 1 milyon dolardan az olması durumunda; Bu durumda indirim planı otomatik olarak yenilenecektir.
Google Play hizmet tarifelerinin düşürülmesi, yeni başlayan geliştiricilerin büyümesine yardımcı olacaktır. Geliştiriciler, sunucu kapasitesini artırarak, daha fazla mühendis çalıştırarak vb. Uygulamaların büyümesini hızlandırabilecekler. Apple’ın geçen yıl Kasım ayında uygulama içi satın alma ücretini% 15’e düşürdüğü de unutulmamalıdır . Bu tarife indirimi yalnızca yıllık geliri 1 milyon doların altında olan geliştiriciler içindir. Uygulama içi satın almalardan 1 milyon dolardan fazla kazanan geliştiriciler; Yine de gelirlerinin% 30’unu Apple’a ücret olarak ödemek zorundalar
#TEKNOLOJİ


Kaynak: https://www.pendikfotograflari.com/hsaral/post/47

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.